Naturalnie Różnorodna Aglomeracja Opolska

Projekt „Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej” jest szeroko zakrojonym programem, którego celem jest działalność informacyjno-edukacyjna skierowana do dzieci i seniorów.

Naszym zadaniem było w pierwszej kolejności stworzenie kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej składającego się z logo projektu, bohatera kampanii – brand hero oraz hasła promocyjnego.

Bóbr europejski został naszym Bohaterem kampanii. Występuje dość licznie na terenie Opolszczyzny i samego miasta Opola – na wyspie Bolko. Jest zwierzęciem chronionym, a jego poczynania w przyrodzie są widoczne i nierzadko przysparzają człowiekowi problemów.

Nie oznacza to jednak, że nie wzbudza sympatii zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Wizerunek bobra pojawił się w logo projektu, we wszystkich materiałach drukowanych, a maskotka bobra stała się dopełnieniem całości.

Kolejne zadania to opracowanie merytoryczne i graficzne krzyżówek, gier logicznych, quizów i testów do rozwiązywania dla seniorów oraz kolorowanki dla dzieci.

Kolorowanka „Zwierzęta i rośliny chronione na terenie Aglomeracji Opolskiej” to autorskie prace naszej graficzki-ilustratorki.

Dobra zabawa pomogła przezwyciężyć zmęczenie wielogodzinnego malowania na ekranie!

Łamigłówki i krzyżówki – wydawnictwo dla seniorów – oznaczały dla nas wyzwanie merytoryczne – powrót do lekcji przyrody i biologii w szkole!

Obłożeni książkami, albumami o zwierzętach, przeglądając codziennie portale przyrodnicze zdobywaliśmy wiedzę, aby potem stworzyć wartościową pozycję dla najstarszych.

Nasze zaplecze intelektualne – 5 głów – pracowało na wysokich obrotach. Tego ile przez ten czas przyswoiliśmy wiedzy przyrodniczej nie da się opisać słowami.

Przez miesiąc trwania prac nad projektem naszym powitaniem było „Dzień Bobry”.

Cały projekt został wsparty serią gadżetów skierowaną do grupy docelowej: maskotkami Bobra, plecakami, notatnikami, ołówkami, długopisami, lupa edukacyjnymi, rękawiczkami ogrodniczymi i magnesami na lodówkę.

 

powrót do portfolio
strzałka do góry